weblog:
A website that displays in chronological order the postings by one or more individuals and usually has links to comments on postings.
Raytje
De verzamelde werken – Volume II
De gebruikelijke verzameling van belangrijke informatie, wetenswaardigheden, laatste nieuwtjes, eerste geruchten, roddel, achterklap, onzin en klets.
Mount Rainier National Park
Verrassend genoeg krijgen we bij de Days Inn nog een ontbijtje. Een Amerikaans ontbijtje dan wel, toast, allerlei zoete broodjes, en je kunt zelf je wafels bakken. Als je tenminste in de rij wilt wachten, want het is er wel druk. Daarna rijden we westwaards. Het landschap verandert van droog en dor naar groen en bergachtig. Onze bestemming is Packwood, waar een camping met douches is.
In Packwood is een gunshow bezig, het kleine dorpje is overspoeld met bezoekers. Wel leuk om te zien hoe een normaal slaperig dorpje tot leven komt. De hele hoofdstraat is bezaaid met kraampjes waar je eten kunt krijgen (hamburgers en pizza) maar ook kitsch om je huis of tuin mee in te richten. Door deze drukte is de camping dus vol, en we worden doorverwezen naar Cascade Peaks, een camping 10 km verderop.
Deze camping heeft nog wel plaats, en we vinden na wat zoeken een mooie ruime plaats onder de bomen. Omdat het net Labor Day is geweest en daarmee het toeristen- en hoogseizoen is beeindigd, is de camping de volgende dag vrijwel uitgestoren, maar ook het schoonmaakpersoneel verdwenen. Daardoor zijn de WCs en de douches een dag lang smerig, da’s dan wat minder…
We vertrekken naar het nationaal park. Een lange rit, door prachtig berglandschap, met overal overweldigend aanwezig Mount Rainier. Deze reus is een oude vulkaan, met eeuwige sneeuw bovenop. We rijden naar Sunrise, waar een bezoekers centrum is en van waar er allerlei mooie wandelingen vertrekken. We kiezen voor een tocht naar de Fremont Lookout Tower. Dit uizichtpunt wordt gebruikt om bosbranden en dergelijke op te sporen. Wat dat betreft vallen we “met onze neus in de boter”, want we zien (en ruiken!) een flinke rookontwikkeling in een van de dalen. Na het eten van onze lunch wandelen we terug en doen we als toegift nog een wandeling naar First Burrough, een hoogvlakte tegen Mount Rainier aan. Als we weer bij de auto zijn, hebben we 12 km gewandeld.
De dag erna vertrekken we van de camping, na toch een keer een schone douche gevonden te hebben. We rijden langs Paradise, waar een oude Lodge staat, mooie oude amerikaanse berg architectuur zeg maar. Veel boomstammen, stevig gebouwd etc.
Daarna rijden we door naar Portland, de grootste stad van Oregon.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi.